Шумоізоляція авто: вигоди встановлення

Вигоди шумоізоляції

Друзі, сьогодні ми хочемо поговорити, як можна зробити поїздку в автомобілі помітно комфортнішою. Зазвичай для цього застосовуються різні шумоізоляційні матеріали.

Але які види та способи шумоізоляції найефективніші і не надто сильно б’ють по кишені?

Це питання хвилює багатьох автолюбителів, оскільки сторонні шуми в салоні автомобіля спричиняють втому, стрес, ослаблення уваги, зниження концентрації та погіршення швидкості реакції водія. Сукупність подібних факторів робить поїздку не просто менш приємною, а й небезпечною.

Сьогодні існує три найпопулярніші способи знизити рівень неприємного шуму в салоні:

Всі ці послуги зараз можна отримати практично у будь-якому сервісному центрі. Але давайте розберемося, в чому переваги кожного з цих підходів як для автомобіліста, так і для працівника сервісного центру.

«Класична» шумоізоляція

Вигоди для автовласника:

  • шумоізоляційні, віброізоляційні та антискрипні матеріали Supreme Noise Protection служать також додатковою термоізоляцією – взимку в салоні буде тепліше, а влітку прохолодніше;
  • матеріали міцно приклеюються до кузова, попутно знижуючи рівень вібрації;
  • значно знижується рівень шуму в салоні.

Вигоди для сервісного центру:

  • висока вартість нормо-годин на встановлення;
  • можливість окремо заробити на матеріалі і на наступному обклеюванні кузова.

Особливості

Повна шумоізоляція та віброізоляція салону авто – це складний, дорогий та тривалий процес, який потребує повного розбирання салону. Автомобіль доведеться залишити на сервісі на кілька днів. При цьому якісна шумоізоляція передбачає нанесення кількох шарів матеріалу загальною масою приблизно від 50 до 150 кг залежно від розміру авто та вимог до акустичного комфорту в салоні.

Це додаткове навантаження в свою чергу тягне за собою збільшення витрати палива і прискорення зносу підвіски. Але акустичний комфорт при цьому порадує будь-якого водія та пасажира такого автомобіля.

«Рідка» шумоізоляція

Вигоди для автовласника:

  • забезпечує хоч і недовговічне, але помітне зниження рівня шуму;
  • порівняно недороге рішення;
  • додатково захищає елементи кузова від корозії;
  • можна обробити автомобіль самостійно, невдаючись до послуг автосервісу.

Вигоди для сервісного центру:

  • немає потреби у складній підготовці автомобіля до обробки;
  • низька вартість матеріалів;
  • немає стандартизованих критеріїв оцінки якості цього виду шумоізоляції, це означає, що немає ризику отримати від клієнта будь-які обґрунтовані претензії до якості наданої послуги.

Особливості

Почнемо з того, що повторимо: рідка звукоізоляція авто – недороге, але і недовговічне рішення. Процедуру обробки кузова доведеться регулярно повторювати. При цьому старий шар пошкодженого матеріалу ізоляційного бажано видалити. Крім того, якщо кузов автомобіля погано просушений після миття, волога, що залишилася між шаром «рідкої» шумоізоляції та кузовом, швидше за все, викличе процес корозії, який неможливо буде швидко виявити.

Підкрилки з шумоізоляцією

Вигоди для автовласника:

  • можна легко встановити своїми руками (оригінальне кріплення та інструкція йдуть у комплекті);
  • недороге рішення;
  • довговічний захист колісних арок від будь-яких негативних впливів зовнішнього середовища;
  • гарантоване зниження рівня шуму в салоні до 50%.

Вигоди для сервісного центру:

  • можливість окремо заробляти на підкрилках та на послузі з їх встановлення;
  • простота установки без необхідності свердлити кузов і ризику пошкодити ЛКП або елементи салону.

Особливості

Давно відомо, що колісні арки є одним з основних джерел шуму в салоні автомобіля. Саме тому установка підкрилок із шумоізоляцією дає такий помітний ефект. Він навіть підтверджений дослідженнями, що кілька років тому провів науковий центр НАМІ. Шумоізоляційний матеріал – це легке синтетичне волокно, що відштовхує вологу, яке у процесі виробництва міцно скріплюється з підкрилком.

В даний час автовласники все менше хочуть експериментувати і багато разів повертатися до однієї і тієї ж проблеми. Нам усім хочеться отримати якісне та швидке вирішення питання, яке при цьому буде оптимальним за співвідношенням ціна/якість.

Читайте також:

Як зменшити шум вітру в автомобілі: 6 простих кроків

Поради щодо звукоізоляції автомобіля: 6 способів звукоізоляції автомобіля

Кожен із описаних підходів має свої особливості, пропонує різний рівень зниження шуму. Але й ціна у них відрізняється дуже помітно. Якщо ви не готові вкладати значні кошти та час у шумоізоляцію, то від класичного шляху, швидше за все, доведеться відмовитись. Залишиться тільки вибрати між простотою і дешевизною «рідкої» шумоізоляції та надійністю та гарантованим шумоізолюючим ефектом підкрилок.

Бажаємо вам домашнього комфорту та тиші в автомобілі та приємних поїздок!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *