Як зменшити шум вітру в автомобілі: 6 простих кроків звукоізоляції

how-to-reduce-wind-noise-in-a-car-1080x720.jpg

Шум вітру може сильно дратувати під час їзди та заважати насолоджуватись розмовою чи улюбленої музикою. На щастя, є різні способи вирішення проблеми! 

Ви можете зменшити шум вітру в автомобілі:

  • знайшовши його джерело
  • загерметизувавши всі щілини
  • виправивши вікна і двері, що провисли
  • встановивши вітровий дефлектор
  • виконавши звукоізоляцію та віброізоляцію авто
  • замінити або відремонтувати ущільнювач та встановити акустичні вікна.

Як зменшити шум вітру в автомобілі

1. Знайдіть джерело шуму

Першим кроком зменшення шуму вітру в автомобілі є пошук джерела шуму. Ви можете зробити це одним із двох способів.

Перший спосіб – це проїхати машиною по шосе на різних швидкостях. Заглушіть всі інші джерела шуму та закрийте всі вікна, двері та люк даху. Уважно прислухайтеся до пронизливого звуку.

Подумайте про те, щоб взяти з собою друга, щоб він послухав, чи немає шуму, якщо ви не можете одночасно зосередитися на водінні та прослуховуванні.

Другий метод передбачає використання стисненого повітря. Для цього методу вам не потрібно їздити. Заручившись допомогою товариша, сядьте в машину і попросіть друга закачати повітря у вашу машину за допомогою повітряного компресора. Потім ви зможете чути та відчувати, звідки походить шум.

2. Закрийте всі щілини

Повітря може потрапити у ваш автомобіль навіть через крихітні тріщини або отвори і викликати шум вітру під час водіння. Запобігти цьому можна, уважно оглянувши свій автомобіль на наявність тріщин та дірок.

Якщо ви знайдете їх – використайте автомобільний герметик, щоб заповнити їх.

3. Виправте провислі двері та вікна автомобіля

Якщо у вас пагано прилягає вікно чи двері автомобіля – вони не закриються щільно. Таким чином створюється невеликий отвір, через який повітря може проникати під час їзди, і викликати шум вітру.

Перевірте, наскільки щільно закриваються двері та вікна вашого автомобіля, і зафіксуйте провислі секції, затягнувши всі ослаблені деталі.

4. Встановіть дефлектор вітру

Якщо у вашому автомобілі немає дефлектора вітру, купіть його та прикріпіть до верхньої частини дверей. Важливо купити правильний розмір довжини, тому наперед виміряйте довжину обох сторін дверей вашого автомобіля.

Іншою причиною шуму вітру в автомобілі може бути зламаний, ослаблений або зношений ущільнювач. Оглянувши ділянки вашого автомобіля зі смужками ущільнювача, вирішіть, чи потрібно їх замінити. Або поправте їх знову приклеївши. Купівля нового ущільнювача, на щастя, недорога.

5. Замініть стандартні вікна акустичними вікнами.

Якщо ви вважаєте, що причина шуму вітру у вашому автомобілі пов’язана з тонкими або неякісними вікнами, подумайте про заміну їх на акустичні. Це подвійні шари скла, що складаються з акустичного вінілу. Вініл відповідає за поглинання звуку, і ця проста зміна заблокує шум вітру під час руху.

6. Звукоізоляція вашого автомобіля

Якщо ви турбуєтеся про вітер або будь-який інший шум у машині під час водіння, також подумайте і про шумоізоляцію свого автомобіля.

Доступні варіанти шумоізоляції автомобіля:

  • Звукопоглинаючі спреї. Звукоізолюючі спреї можуть проникати у важкодоступні та приховані місця, до яких не можуть дістатися інші шумопоглинаючі матеріали. Вони закривають крихітні тріщини та вм’ятини, які можуть пропускати повітря.
  • Віброізоляційні, шумоізоляційні матеріали та антискрип для авто. Вібро та шумоізоляція є досить популярною серед автолюбителів. Покрийте дверні панелі, дах, підлогу Вашого автомобіля віброізоляційним та шумоізоляційним матеріалом. Це забезпечить поглинання звуку та вібрації.

Читайте також:

Причини шуму вітру в автомобілі

Ось кілька можливих причин проникнення шуму вітру у ваш автомобіль:

Зношений або ослаблений ущільнювач

Зношений ущільнювач втрачає здатність блокувати попадання повітря в автомобіль. Клейке кріплення з часом могло ослабнути і розхитатися, або стався розрив.

Іржаві або пошкоджені деталі автомобіля

Деякі деталі автомобіля можуть мати вм’ятини або іржу через вплив погодних умов або попередніх аварій. Ці отвори, хоч би якими маленькими вони були, можуть пропускати повітря.

Відкриті вікна або люк на даху

Автопрогулянка стає більш захоплюючою, коли вікна опущені або люк відкритий. Тим не менш, це величезні вхідні отвори для повітря, які можуть створювати шум вітру.

Одношарові вікна

Неакустичні вікна мають обмежену здатність повністю чинити опір впливу повітря.

Погано відремонтовані автомобільні двері

Якщо ваші автомобільні двері були замінені в минулому, паяння може здутися. Ця опуклість перешкоджатиме повному зачиненню дверей автомобіля, внаслідок чого повітря буде вільно переміщатися всередині та створювати шум.

Їзда на високій швидкості

Шум вітру посилюється в міру збільшення швидкості, а також підвищується тиск повітря. Коли це відбувається, вентиляційні отвори автомобіля не можуть контролювати кількість концентрованого повітря в автомобілі, і повітря шукатиме вихід через інші отвори.

Марка і форма вашого автомобіля

 Чим менший ваш автомобіль, тим менше шуму. Великі автомобілі, такі як позашляховики та вантажівки, мають більш виступаючу передню частину, таким чином вони стикаються з великою кількістю шуму повітря та вітру.

Штормова погода

Вітряна або штормова погода може спричинити шум вітру, тому що інтенсивність повітря збільшилася.

Скупчення сміття у вентиляційному отворі

Автомобільний вентиляційний отвір з часом накопичує бруд і може видавати дивні звуки.

Висновок

Шум вітру може дратувати під час водіння, але ви можете зменшити його інтенсивність, виконавши рекомендіції, описані у статті від сайту shumoizolyatsiya.com.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *