Як вибрати матеріали для шумоізоляції автомобіля

Віброізоляція 1.5 500х700 мм

Поїздку у салоні автомобіля з високим рівнем шуму не можна назвати комфортною. Сильний шум стає причиною швидкої втоми водія, що негативно позначається на безпеці всіх учасників дорожнього руху. Крім того, погана шумоізоляція авто не дозволяє насолоджуватися якісною музикою навіть при встановленні найсучаснішої аудіосистеми.

На жаль, виробники автомобілів бюджетного та середнього цінового сегмента зазвичай шумоізолюють лише два-три основні вузли або взагалі ігнорують захист від шуму. І тому багато автолюбителів замислюються над тим, як можна максимально знизити рівень шуму в салоні.

Види матеріалів для знешумлення авто

Отже, ви вирішили, що вам потрібна шумоізоляція автомобіля, матеріали для якої широко представлені у спеціалізованих автомагазинах. Але які саме матеріали для шумоізоляції потрібні для якісного знешумлення автомобіля? Як правильно їх вибрати? Ці питання цікавлять кожного, хто хоче знешумити свій транспортний засіб.

Джерелом шумів в автомобілі є як вузли і агрегати, так і металеві панелі кузова, а також пластикові деталі салону. Крім того, шум створюють і потоки повітря, які обтікають автомобіль під час руху. Сторонні звуки проникають в салон через нещільність кузова, а також передаються на панелі кузова через елементи підвіски, трансмісію та інші вузли, що контактують з ними.

Щоб досягти максимального рівня комфорту в салоні, шумоізоляція автомобіля повинна проводитись за допомогою матеріалів із різними властивостями:

  • вібропоглиначі – для зниження вібрації від силового агрегату, трансмісії та коліс авто;
  • шумоізолятори – для зменшення звуків працюючого двигуна, колісних пар та інших вузлів та агрегатів;
  • шумопоглиначі – для поглинання шумів, що проникають у салон автомобіля;
  • антискрипні матеріали – для усунення скрипу салонного пластику.

Екологічність та пожежна безпека – це ті вимоги, яким має відповідати якісна шумоізоляція, матеріали для неї необхідно купувати у спеціалізованих магазинах, таких як shumoizolyatsiya.com.ua. І при покупці обов’язково перевірте наявність сертифікату якості.

Правильно комбінуючи шумоізолюючі матеріали, можна досягти практично ідеального знешумлення автомобіля. Для отримання такого ефекту спочатку поверхні обклеюють вібродемпфером, а поверх наносять шар звукопоглинаючих або звукоізолюючих матеріалів. Шумоізоляція авто буде неповною, якщо в салоні буде чути скрип пластикових деталей. Тому всі стики пластикових деталей обробляють протискрипними стрічками.

Читайте також:

Вібропоглиначі

Віброізолюючі матеріали ефективно знижують вібрацію, яка передається в салон від двигуна, трансмісії та колісних пар. Вони є самоклеючими листами різної товщини на бітумній, мастичній або комбінованій основі.

Вібропоглиначі обтяжують поверхню, зміщують резонанс вниз частотного діапазону та гасять низькочастотні шуми. Товщину вібродемпфуючого шару підбирають таким чином, щоб ефективно гасити вібрації та щоб віброізоляція авто не надто обтяжувала транспортний засіб. Дуже важливо правильно клеїти вібродемпфер – стик у стик. Перед обклеюванням поверхню обов’язково очищають та знежирюють, а всі наклеєні листи обов’язково прикочують валиком.

Віброізоляція 4.0 350х500 мм

Однак є у багатошарових вібродемпферів та мінус, вони мають найбільшу вагу. Крім того, важкі листи знижують загалом резонанс кузова і є ризик отримати в салоні постійний гул. Тому комбіновані вібродемпфери варто використовувати тільки на ділянках, що піддаються найвищим вібронавантаженням. Наприклад, на колісних арках, моторному щиті, тунелі коробки.

Для обробки інших поверхонь краще використовувати легші матеріали. Наприклад, для знешумлення металевої основи дверей, даху, підлоги, багажника та інших елементів відмінно підійдуть вібропоглиначі середньої тяжкості. Ці вібродемпфери стійкі до впливу навколишнього середовища, мають високу еластичність і прості в укладанні. А легкі віброізолюючі листи, ідеальні для зниження шуму пластикових панелей.

Читайте також:

Шумоізоляція авто своїми руками: як та куди клеїти

Покрокове керівництво для встановлення шумо та віброізоляції авто

Сучасна листова віброізоляція – це ще ефективний захист металу кузова від корозії. Якісне накочування вібродемпфера до металу кузова закриває доступ кисню та вологи, за рахунок чого виключаються корозійні процеси.

Шумоізолюючі

Звукоізоляційні матеріали для автомобіля відбивають звукові хвилі та призначені для захисту салону від зовнішніх шумів. Вони мають закритокомірчасту структуру і непроникну лицьову плівку. В основі шумоізоляторів лежить пінополіетилен або спінена гума.

шумоізоляція Supreme Noise Protection

Звукоізоляторами обклеюють двері, підлогу, дах та інші елементи кузова, які безпосередньо контактують із зовнішнім середовищем. А, наприклад, на капот авто клеїти шумоізоляційні матеріали не має особливого сенсу. Шумоізолятори наклеюють поверх шару вібродемпфера, стик у стик та без зазорів. За потреби допускається монтаж внахлест.

Теплошумоізоляційні

Шумоізоляція авто з використанням теплошумоізоляційних матеріалів – відмінний спосіб не тільки знешумити салон, а й зберегти комфортну температуру. Завдяки гнучкій структурі теплошумоізолятор можна встановлювати на поверхні складної конфігурації.

Звукопоглинаючі

Шумопоглиначі відрізняються від звукоізоляторів тим, що не відбивають, а поглинають звукові хвилі. Їх наносять поверх звукоізоляційних матеріалів або замість них. Вони мають м’яку високопористу структуру і поглинають до 95% звукових хвиль.

звукоізоляція Supreme Noise Protection

Звукопоглиначі обов’язково наносять на капот автомобіля. Їх клеять поверх вібропоглинача чи штатної звукоізоляційної панелі. Крім того, шумопоглиначі наносять на пластикову обшивку дверей, елементи панелі приладів. У цих випадках звукопоглинач може виконувати функцію антискрипу.

Протискрипні

антискрип Supreme Noise Protection

Шумоізоляція авто передбачає і усунення скрипу та інших неприємних звуків, що виникають при контакті пластикових або металевих деталей. Для цього використовують різноманітні антискрипні матеріали. Їх наносять у місцях зіткнення елементів салону, щоб унеможливити взаємне тертя в процесі руху автомобіля. А також обертають дроти та штекери, щоб не було деренчання.

Комфортних поїздок!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *