Поради щодо звукоізоляції автомобіля: 6 способів звукоізоляції автомобіля

driving-slow

Іноді шум на дорозі настільки сильний, що ви навіть не в змозі поговорити зі своїми супутниками. Саме тому вам варто зробити шумоізоляцію автомобіля!

Ось деякі з переваг шумоізоляції та звукоізоляції автомобіля :

 • зменшується шум від дороги, двигуна та вітру
 • покращується акустика в автомобілі
 • підвищується безпека водіння
 • покращується загальний комфорт

Звукоізоляція авто особливо важлива і необхідна, якщо ви проводите багато часу в автомобілі. Це зробить ваше життя на дорозі набагато легшим та комфортнішим. У цій статті ми розберемо основні методи віброізоляції та звукоізоляції автомобіля.

Основні причини шуму в салоні автомобіля

Існує 5 основних причин шуму в салоні автомобіля:

 • Двигун. Не має такого поняття, як «тихий двигун». Автомобільний мотор видає досить багато шуму, навіть якщо він зовсім новий. Незважаючи на те, що сучасні технології успішно створюють двигуни, які видають мінімум шуму, але ще потрібно пройти довгий шлях, щоб створити бездоганну та безшумну їзду. 
 • Дорога/шини: шини є ще одним поширеним джерелом шуму в салоні. Ці звуки можуть бути викликані різними причинами. 
 • Вітер: Шум вітру (аеродинамічний шум) створює проблему як в салоні, так і в екстер’єрі автомобіля. Зазвичай цього типу шуму неможливо уникнути, але його можна певною мірою зменшити, замінивши погані ущільнювачі або полагодивши двері та вікна автомобіля, що не відрегульовані.
 • Вентиляція: додатковим джерелом шуму є система вентиляції автомобіля – як система охолодження двигуна, так і внутрішні вітродувки та вентилятори.

Звук із зовні передається в салон природнім шляхом, вібрацією від двигуна, (деренчать вікна та двері), а також через щілини, такі як дверні ущільнювачі та дощові ринви. Таким чином, всі ці фактори слід враховувати при звукоізоляції автомобіля, щоб зменшити шум у салоні.

Читайте також:

6 ефективних способів звукоізоляції автомобіля

Існує кілька методів шумоізоляції автомобіля. Розгляньте їх усі, перш ніж прийняти остаточне рішення. Виходячи з того, скільки часу та грошей ви хочете інвестувати, а також якого результату ви очікуєте, ви можете вибрати один із наведених нижче методів.

Встановіть віброізоляцію

Знешумлюючі автомобільні матеріали – ефективний і доступний спосіб не тільки знизити шум в салоні автомобіля, але й регулювати температуру .

Цю віброізоляцію кладуть на підлогу кабіни, як спереду, так і ззаду авто, щоб зменшити шум і вібрацію, які створюють двигун і вихлопна система автомобіля . Вони дуже прості у монтажі. 

  Віброізоляція 1.5 350х500 мм

   Зазвичай віброізоляцію слід починати з автомобільних дверей. Це не тільки зменшує шум, але й покращує акустику. Оскільки динаміки вашої звукової системи встановлені на дверях, їх шумоізоляція покращить якість звуку. Загалом, автомобільні віброізоляційні та звукоізоляційні матеріали можна наносити на всю кабіну автомобіля, на дах і в багажник.

   Віброізолюючі та вібропоглинаючі матеріали Supreme – висновок:

   • надзвичайно ефективні
   • зменшують шум двигуна, дороги та вітру
   • можна наносити по всій кабіні автомобіля
   • допомагають зменшити шум до 50%
   • простий спосіб установки

   Монтаж шумоізоляції

   Зазвичай цей вид звукоізоляції авто виготовляють із синтетичного каучуку та використовують на тих же поверхнях, що й віброізоляцію.

   Цей метод зазвичай використовується для теплоізоляції . Однак він досить потужний як звукоізоляційний засіб. Данна ізоляція закриває джерело шуму та утворює бар’єр. Матеріал обмежує передачу звуку, поглинаючи та відбиваючи вібрації від джерела шуму.

    шумоізоляція для авто

     Для кращих результатів ви можете поєднати шумоізоляцію з попередньою віброізоляцією. Ви можете встановити їх обидва одночасно.

     Почніть установку, видаливши килимове покриття підлоги автомобіля. Переконайтеся, що поверхня, на яку ви наносите матеріали чиста. Спочатку встановіть віброізоляцію, а потім нанесіть цю шумку прямо на них. По завершенню знову покладіть килимове покриття.

     Цей вид шумоізоляції зможе приглушити велику кількість зовнішнього шуму в поєднанні зі віброізоляційними матеріалами. Ця щумка також блокуватиме більшу частину тепла, що надходить від вихлопної системи двигуна.

     Шумоізоляція автомобіля – висновок:

     • ефективна шумо-звуко-теплоізоляція
     • знижує шум двигуна і його тепловіддачу
     • найкраще поєднується з віброізоляцією
     • блокуватиме тепло від вихлопної системи

     Використовуйте спреї для звукоізоляції автомобіля

     Аерозольні шумоізоляційні та звукоізоляційні матеріали розроблені для важкодоступних місць. Вони є ідеальним рішенням, якщо у вас залишилися щілини після встановлення віброізоляційних килимків та шумоізоляції. Неплоскі ділянки або замалі проміжки для важкого звукоізоляційного матеріалу легко заповнити за допомогою спрею.

     Аерозольні матеріали  поставляються в аерозольних балонах, які досить прості у використанні. Вони також поставляються в професійних банках, але для їх нанесення потрібні компресори та фарбувальні пістолети.

      спрей для звукоізоляції

       Поверхню, на яку ви бажаєте нанести спрей, необхідно очистити та підготувати перед розпиленням. А далі, процес простий і зрозумілий – використовуйте спрей, як будь-яку іншу фарбу.

       Аерозольні звукоглушники ефективні на невеликих поверхнях, але ми не рекомендуємо обробляти ними всю кабіну. Тому найкраще використовувати їх у поєднанні з іншими звукоізоляційними матеріалами, такими як віброізоляція та шумка.

       У той час як спреї ефективно поглинають шум, піна використовується для поглинання вібрації . Вони поглинають і розсіюють енергію, яку створюють вібрації. Піна ефективно поглинає вібрацію в салоні автомобіля, покращуючи таким чином акустику та якість звуку. 

       Шумопоглинання, нанесене спреєм – висновок:

       • надзвичайно легко застосовувати
       • клей не потрібен
       • вимагає підготовки поверхні
       • допомагає зменшити дорожній шум і вібрацію

       Замініть гумові ущільнювачі на дверях та вікнах

       Ще один ефективний спосіб звукоізоляції автомобіля – заміна всіх гумових ущільнювачів навколо дверей і вікон. Будь-яка щілина, навіть найменша, пропустить звук в салоні вашого автомобіля . Герметизація цих щілин матиме вражаючий ефект, особливо якщо їх багато або якщо гума навколо ваших вікон і дверей виглядає дещо зношеною.

        ущільнювачі для авто

         Заміна гумового ущільнювача здебільшого вплине на зменшення шуму вітру

         Встановити нові гумові ущільнювачі на двері та вікна досить легко. Просто нанесіть клей, помістіть і притисніть гумовий ущільнювач. 

          Заміна гумових ущілюнювачів – висновок:

         • зменшує шум вітру
         • для монтажу потрібен клей

         Перевірте наявність нерівномірного зносу шин

         Дорожній гул і шум шин дуже дратують. Причиною їх виникнення може бути нерівномірний знос шин.

         Іноді одна чи дві шини мають більш менший протектор, ніж інші. Важливо стежити за цим, оскільки в таких ситуаціях шум може бути не єдиною вашою проблемою. Зношені шини небезпечні на дорозі, оскільки вони погано зчіплюються з асфальтом, через що ви можете втратити контроль над автомобілем.

          автошини

           Це нормально, що протектор шини з часом стає маншим. Іноді камінчики можуть застрягти в протекторі та пошкодити його. Такий нерівний протектор може викликати вібрацію та шум. Дешеві, неякісні шини, а також невідбалансовані шини можуть мати такий же ефект.

           Регулярна перевірка шин і їх заміна можуть зменшити шум на дорозі. 

           Шум від шин – висновок:

           • регулярно міняти шини
           • перевірте наявність нерівності зносу протектора

           Приберіть рухомі об’єкти

           Щоб уникнути шуму в салоні, потрібно вжити додаткових заходів:

           • Приберіть із приладової панелі всі незакріплені предмети, як ключі та телефони. Вібрація від двигуна створить додатковий шум
           • Закріпіть усі мобільні частини автомобіля, як підстаканники, щоб вони не вібрували
           • Переконайтеся, що ви не залишаєте щілин під час звукоізоляції та утеплення автомобіля
           • Також звукоізолюйте свій багажник, якщо ви цього не зробите, крізь нього просочуватиметься багато шуму
           панель авто

            Чи справді ці методи шумоізоляції автомобіля працюють?

            Проста і коротка відповідь: так, вони працюють. 

            Якщо рівень шуму у вашому автомобілі стає нестерпним, не викидайте тисячі доларів на купівлю нової машину. Натомість подумайте про набагато менші інвестиції у вигляді віброізоляції та звукоізоляції.

            Це, по суті, створення бар’єрів між шумом і місцями, куди не потрібно, щоб шум проникав. Шумоізоляція призначена для приглушення, відобивання або поглинання звукових хвиль. Звукоізоляційні матеріали блокують звук, певною мірою ізолюючи салон автомобіля.

            Крім того, рівень шумоізоляції також залежить від моделі вашого автомобіля. Зокрема, старі автомобілі буде важче забезпечити звукоізоляцією та віброізоляцією.

            Однак, незалежно від того, яким автомобілем ви керуєте, якщо ви очікуєте повної тиші в салоні після шумоізоляції автомобіля, вас чекає велике розчарування. Ніщо не може повністю заглушити зовнішній шум. Але можна отримати відчутні результати. Загальне правило: різні методи шумоізоляції можуть у середньому зменшити шум у салоні приблизно на 50%.

            Чому ви повинні шумоізолювати свій автомобіль?

            Зменшення шуму, створюваного двигуном, дорогою та вітром, має вирішальне значення не лише для задоволення, але й для безпеки. Шум може відвернути вашу увагу. І всі ми знаємо, що відволікання та водіння погано поєднуються.

            Поки ви шукаєте джерело шуму, ви відволікаєтеся. І потрібна лише частка секунди, щоб щось пішло не так. Тому ваша увага завжди повинна бути на 100% спрямована на водіння.

            Зробіть свою поїздку плавнішою та тихішою

            Незалежно від того, який метод шумоізоляції ви виберете, будь-яке звукозаглушення матиме відчутний ефект. Ми рекомендуємо використовувати комбінацію кількох різних методів. Щоб отримати найкращі результати, використовуйте два або три з них одночасно. 

            Спробуйте поєднання віброізоляції, шумоізоляції та розпилювачів для важкодоступних місць.

            Однак навіть якщо ви виберете один спосіб, це буде помітно. Зменшення шуму навіть на кілька відсотків зробить вашу поїздку плавнішою та приємнішою. 

            Залишити відповідь

            Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *